• შინაგან საქმეთა მინისტრი   ოკუპირებული  აფხაზეთიდან გადმოსვენებული პირების სამოქ...
შინაგან საქმეთა მინისტრი   ოკუპირებული  აფხაზეთიდან გადმოსვენებული პირების სამოქალაქო პანაშვიდს დაესწრო
შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური, პრემიერ-მინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილთან, მთავრობის წევრებთან და აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარესთან - თორნიკე რიჟვაძესთან ერთად, ოკუპირებული აფხაზეთის რეგიონიდან გადმოსვენებული, 1990-იანი წლების შეიარაღებული მოქმედებების დროს უგზო-უკვლოდ დაკარგულ პირთა სამოქალაქო პანაშვიდს დაესწრო და გარდაცვლილთა ოჯახის წევრებს მიუსამძიმრა.
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატისა და „წითელი ჯვრის“ საერთაშორისო კომიტეტის ერთობლივი თანამშრომლობით, ქართულ-აფხაზური საკოორდინაციო მექანიზმის ფარგლებში, ამჯერად უგზო-უკვლოდ დაკარგული 20 იდენტიფიცირებული პირის ოჯახებისთვის დაბრუნება მოხერხდა, მათგან 14 სამხედრო და 6 მშვიდობიანი მოქალაქეა.
5 მებრძოლს დიღმის ძმათა სასაფლაოზე, დანარჩენებს კი, ოჯახების გადაწყვეტილებით, სხვადასხვა ლოკაციაზე, მათ შორის საგვარეულო სასაფლაოებზე სამხედრო პატივით დაკრძალავენ.

Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri, along with Prime Minister Irakli Garibashvili, members of the government and Chairman of the Government of the Autonomous Republic of Ajara - Tornike Rizhvadze, attended the funeral service people deemed missing after the armed conflict of 1990's that have been relocated from the occupied territory of Abkhazia today and expressed condolences to the family members of the deceased.
With the joint cooperation of the Office of the Minister of State for Reconciliation and Civic Equality and the "Red Cross" International Committee, within the framework of the Georgian-Abkhazian coordination mechanism, this time, it was possible to return 20 identified individuals’ remains to their families, including 14 military and 6 civilians.
5 fighters will be buried at the Dighom brothers' cemetery, and the rest, upon the decision of the families, will be buried in different locations with military honors including family cemeteries.